Avatar
Küçük tansiyona iyi gelen, çarpıntıyı alan kayıtlar.

Simian GhostSebastian Arnström'ün solo projesi olarak başlayıp kısa sürede genişleyen bir Stockholm kolektifi. Arnström'ün 2010 kışında solo olarak bu isimle yayımladığı ilk çalışma Infinite Traffic Everywhere, sadece Playground Music etiketiyle sadece İsveç’de yayımlandı. Aldığı olumlu eleştiriler üzerine erkek kardeşi Erik Klinga ve okul arkadaşı Mathias Zachrisson’u da yanına alarak ilk Birleşik Krallık çıkışını 7 şarkıdan oluşan Lovelorn EP’si ile gerçekleştirdi. Heist Or Hit Records bandrolüyle çıkan bu albüm Sebastian Arnström’ün şarkı sözlerini, salonunda gerçekleştirdiği kayıtlarını ve prodüktörlüğünü ihtiva ediyordu.

Lovelorn, kulakların aşina olduğu günümüz İskandinav popunun her tınısını ihtiva ediyor. Kırılgan vokaller, dokunaklı şarkı sözleri, synth ve elektronik işlemeker. Bunlar dışında pek enteresan bir durum ihtiva etmese de özen gösterilerek kaydedilen bir çalışma olduğu için 7 şarkıyı sonuna kadar dinleme isteği uyandırıyor.

Simian Ghost, olumlu çıkışını Mart ayında yine Heist Or Hit Records’dan yayımlanacak Youth albümü ile sürdürmeyi hedefliyor. Bu albümden yayımlanan ilk single ise Wolf Girl.